Mūsų draugai

Spalio 3-ioji - Tarptautinė Veltinio diena

veltinukaiVeltinis – seniausia ir viena ekologiškiausių tekstilės rūšių. Veltinis – tiek amatas, tiek menas. Vilna nuo seno naudojama lietuvių ir kitų šalių buityje kaip vertinga žaliava, iš kurios gaminama ne tik apranga, apavas, bet ir kiti daiktai. Mes jau seniai pamiršome kaimiškus veltinius, o kai kas jų gal nematė iš viso. Šiandien atgimsta vilnos vėlimo tradicijos, veltinio technika atlikti darbai prilygsta meno kūriniams. Vėlimui naudojama avių vilna, ji būna skirtinga, priklauso nuo avyčių veislės. Veltinis gali būti veliamas iš įvairios spalvos vilnos, darbeliai atrodo linksmai, originaliai.Tačiau norint kažką nuvelti, reikia žinoti ir išmanyti vėlimo technologijas. O velti galima labai daug ką - šalikėlius, batelius, papuošalus, lėles, kilimėlius ir dar daug visokių kitokių dalykėlių.

Nuo 2009 m. spalio 3-ąją visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, švenčiama Tarptautinė veltinio diena. Šventės metu rengiamos kūrybinės dirbtuvės – susirinkę veltinio meistrai kartu kuria ir moko veltinio technikos visus norinčius, rengiamos veltinių paveikslų parodos.

 

PPS autorius nežinomas


Dienos mintis

Kiekvienas žmogus turi vieną gražią ar negražią dieną pakilti iš nusėdėtos vietos, leistis kur akys mato, kad galėtų pažiūrėti į save iš šalies, pamatyti kitus ir lyg prisijungti prie viso pasaulio.


Apklausos

Kokia mintimi dažniausiai pradedate savo dieną?:

Naujausi komentarai

Šiuo metu svetainėje yra

0 narių ir 4 svečiai.